Modifiye Hyundai Getz

ModifiyeRuhu.com olarak bu hafta maliyeti çok olmayan ve modifikasyona giriş olarak kabul ettiğimiz dış görünüm modifiyesi yapılmış bir araca Bilal Can ASPİR’in 2011 model Hyundai Getz’ine konuk oluyoruz.

modifiye-hyundai-getz-2

ASPİR’in aracını incelemeden önce neden böyle bir aracı tercih ettiğini sorduğumuzda aslında ablamın arabası demesiyle biraz şaşırdık. Bir kadının arabasını elinden alarak kendi zevkinize dönüştürmek gerçekten zor iştir. Her evde olduğu gibi biliyoruz görüyoruz ve yaşıyoruz. Kadın ve araba söz konusu olduğunda arabasının eskiyen paspasını değiştirmeye kalkarsanız ve o kadın o arabanın paspaslarını seviyorsa imkanı yok değiştiremezsiniz taaa ki o araba satılana kadar… Neyse lafı daha fazla uzatmadan Bilal Bey’i bu konuda tebrik ediyor ufak bir maliyetle yaklaşık 5000TL-6000TL arası bir tutar harcayarak trafikte daha belirgin hale getirdiği 2011 model Modifiye Hyundai Getz’in incelemesine geçiyoruz.

modifiye-hyundai-getz-3

Bundan birkaç yıl önce sadece belirli model araçlar için özel üretilen coiloverlar artık günümüzde neredeyse her marka/model araç için bulunabilir oldu. Bilal Bey’de tercihini bu yönde yapmış ve aracına Coilover taktırmış.

modifiye-hyundai-getz

Coilover sayesinde aracının yol tutuşunu artıran ASPİR aracının görünümünün değişimine de önemli ölçüde katkıda bulunmuş.

modifiye-hyundai-getz-4

Birçok arabada gördüğüm ve hiçbir arabaya kolay kolay yakıştıramadığım  jant modeli olan Vossen VLE, Hyundai GETZ’e gerçekten yakışmış. Gerçi ASPİR’in söylediğine göre Hyundai GETZ için bu zamana kadar 3 farklı jant modeli değiştirmiş.

modifiye-hyundai-getz-12

Yurt dışında gördüğümüz ve görünümü gerçekten güzel olan mermi sibop kapakları.

modifiye-hyundai-getz-13

Dünya’da modifikasyon denildiğinde neredeyse tüm modelleri için parça bulunan araç muhtemelen Honda’dır. Ancak “Hyundai için ne yapılabilir?” diye düşünüldüğünde ASPİR’in GETZ gibi bir modelin dış görünümü için fazla yapacağı birşey olduğunu da düşünmüyorum. Araştırdığınızda sizlerde bunu göreceksiniz. Aracın daha agresif görünüme kavuşması için Xenon farlar, beyaz sisler ve Amerikan Park uygulaması…

modifiye-hyundai-getz-5

Aracın ön tarafında coilover varken arka kısmında spor helezonlar mevcut. Tabi burada ön tarafta yer alan coillerin ayarından dolayı arka tarafta yer alan spor helezonlar belli etmiyor…

modifiye-hyundai-getz-6

Özel olarak 3.stop lambasına uygulanan film üzerine kesme Getz yazısı farklı durmuş…

modifiye-hyundai-getz-7

Fark ettiyseniz Ankara’da yer alan modifikasyon araçlarda fazla sticker yer almaz. Veya bir arabanın camına yapıştırılmış yok kola şişesi, yok soda şişesi veya deterjan şişesi, süt içmek için biberon vs görmeniz zordur. Ankara veya İç Anadolu modifikasyonları genellikle güç artırımı yönündedir. Bunun kanıtını Konya Drag’larında alınan başarılarda görebilirsiniz. Bunu hatırlattıktan sonra Getz’in arka kısmından devam ediyoruz. Aracın üzerinde yer alan tek sticker ALPINE yazısı ve arka spoilerin sadeliği…

modifiye-hyundai-getz-11

Aracın iç kısmıda aynı şekilde sade… Bu sayede araç içinde fazla rahatsız olmuyorsunuz.

modifiye-hyundai-getz-8

Ses sisteminin ana ünitesinde Roadstar indash marka dokunmatik teyp kullanılmış.

modifiye-hyundai-getz-9

JBL 1000 watt kutu bass ile birlikte ses sistemi TWOGO marka 2400 watt amfi ile desteklenmiş.

modifiye-hyundai-getz-10

Ayrıca arka tarafta yer alan 2 adet oval Pioneer hoparlörleride unutmamalı.

modifiye-hyundai-getz-14

Aracın motor kısmında şimdilik çok değişikliğe gitmeyen ASPİR şimdilik spor hava filtresi ile idare etmekte.

modifiye-hyundai-getz-15

Her ne kadar spor filtresi ile idare ediyor desekte araçta vanalı egzoz olduğunu belirtelim.

modifiye-hyundai-getz-16

Ankara’da yaşayan ve modifikasyona bulaşmış kişiler bunların bir başlangıç olduğunu bilir. ASPİR içinde durum aynısı…Şuanda aracı için Turbo alt yapısını araştıran ASPİR kısa zaman içinde Turbolu bir GETZ ile karşımıza çıkabilir. ASPİR’in yeni geliştireceği JOKE projesini merakla bekliyor ve şuana kadar harcadıklarıyla aracına sade bir görünüm kazandıran Bilal Can ASPİR’e verdiği emekleri için teşekkür ediyoruz.

Yorum Yaz