Zengin Gösteren Ucuz Otomobiller

Zengin Gösteren Ucuz Otomobiller

Değerli ModifiyeRuhu.com takipçileri birkaç yıl önce internette gördüğüm bir konuyu “Zengin Gösteren Ucuz Otomobilleri” anlatmaya çalışacağım. Neden birkaç yıl evvel gördüğüm bir konuyu sizlere tekrar anlattığımı düşünüyorsanız kısaca sizlere şöyle anlatayım. Bazı internet siteleri yazacak haber bulamadıklarında yurt dışı kaynaklarından haber içeriği çalma eğilimi gösterirler.
Bunun sonucunda da örneğin Amerika’dan bir haber içeriğini çaldıysa o haberin Türkiye’ye uyarlanışı imkansız bir hal alır. Bu inceleme yazımızı internette araştırdığınızda karşınıza Ford Fiesta vb. araçlar karşınıza çıkar. Sizde bunlar mı zengin gösteriyor diye düşünebilirsiniz. Çünkü haber içeriği tamamen yurt dışından çalınmıştır. Lafı fazla uzatmadan Türkiye yollarında ucuz ama zengin gösterecek otomobiller karşınızda!
Limit Maksimum 30.000TL / 1$=2,8TL / 10.731$
Alfa Romeo:  Alfa Romeo’nun kalbimde yeri farklıdır. 30.000TL’ye inanılmaz Alfa Romeo modellerine sahip olabilirsiniz. Örnek olarak; Alfa Romeo GT, Alfa Romeo GTV veya Alfa Romeo Spider. Biraz daha araştırırsanız Alfa Romeo markasında ne cevherler olduğunu görürsünüz.

zengin-gösteren-otomobiller

Audi: Audi tarafında fiyatlar gerçekten çok yüksek. 30.000TL’ye alabileceğiniz seçenekler arasında bulabilirseniz Audi A2, 2004 model üstü Audi A3 veya Audi A8 MK1 gelmekte.

Bmw: Bmw tarafında E21, E30, E36, E46, E39 vs. gibi araçları direk eliyoruz. Bu araçlar günlük yaşantımızın bir parçası. Bmw tarafında yaptığımız elemeler belki Bmw 7 serisi (E38) Mk3’ü de bu listeye katabilir. Fakat daha farklı bir araç olan Bmw Z3 bu listenin gerçek sahibi diyebiliriz. Piyasayı hafif bir araştırdığınızda 30.000TL’nin altına hırpalanmışta olsa Bmw Z3 bulabilirsiniz.

karizmatik-ucuz-arabalar

Cadillac: Cadillac tarafında listeye dahil olabilen tek model STS’dir. Piyasada 30.000TL’nin altına Cadillac STS rahatlıkla bulunabilir.
Chevrolet: Bir umut Camaro’da bu listeye dahil olabilir mi diye düşündüm. Maalesef Camaro bu listeye dahil değil. Fakat Isuzu platformu üzerine kurulu olan Chevrolet Geo Storm modelini 20.000TL’nin altına almak mümkün.
Chrysler: Chrysler LHS’ye bakıp yorum yazabilirsiniz. Sizce haksız mıyız?
Daihatsu: Daihatsu Copen modelinde farklı bir hava var. Markasını tahmin etmeniz bile güç.

uygun-fiyatlı-kaliteli-otomobiller

Eagle: Kimsenin pek bilmediği bir marka olan Eagle bu listenin başını çeken araçlar arasında yer alıyor. Ortak üretim olan Eagle Talon, Mitsubishi Eclipse ve Plymouth Laser üçlüsü en dikkat çekenlerden.

zengin-gösteren-otomobil-markaları

Fiat: Fiat Coupe’yi bu listeye katıp katmamakta kararsız kaldım. Sizin düşünceniz nedir?
Ford: ilk başlarda Ford tarafında Scorpio ve Probe arasında kaldım. 5 dakika düşündükten sonra Ford Probe’nin bu listeye dahil olacağına kadar verdim. Belki de benim bilmediğim 30.000TL altında Ford modeli vardır? Yorumlarınızla bu konuya dahil olabilirsiniz.

ford-probe-uygun-fiyatlı-otomobil

Jaguar: Hızlı bir toplanma sürecine giren Jaguar 10.000TL’ye satıldığı dönemlerden çok çabuk kurtuldu. Yeni Jaguar modellerinin piyasaya çıkması ve Borusan Otomotiv’in Jaguar Türkiye Distribütörü olmasından sonra Jaguar fiyatlarında gözle görülür bir artış oldu. Özellikle 10.000TL ve altına satılan Jaguar’lar 3 kat artarak 30.000TL sınırına dayandı. Bunların içerisinde 2000 model ve üstü Jaguar görmekte mümkün. Sıfır bir Jaguar’ı 700.000TL civarına aldığımızı düşündüğümüzde bahsettiğimiz model araçları bu listeye katmamak hata olacaktır.  Jaguar Daimler, Jaguar S-Type, Jaguar XJ, Jaguar X-Type.

ikinci-el-zengin-gösteren-arabalar

Lancia: Lancia Y ( Ypsilon ) konfor, güvenlik ve prestij hepsi bu arabada mevcut.
Maserati: Pazarlıkta kendine güveniyorsan 30.000TL’ye Quattroporte, 4 serisi veya 2 serisi alma ihtimalin her zaman var.

kaliteli-ucuz-otomobiller

Mazda: Mazda tarafında RX ve MX’in bu listede olacağı düşüncesindeyim. Tabi 30.000TL civarına alınan RX için bir bu kadar para harcayıp toplama durumu söz konusu olabilir.
MG: MG F Unutulur mu?

zengin-gösteren-arabalar

Mini: Sanırım marka değeri büyük. Son zamanlarda her ne kadar apaçilerin eline de düşse marka değerini koruyor. Telefonun Iphone’nu otomobilin Mini Cooper’ı yada buna benzer birşey…
Mitsubishi: Mitsubishi Eclipse, Plymouth Laser, Eagle Talon ortak üretim üçlüsü.

Plymouth: Plymouth Laser, Mitsubishi Eclipse, Eagle Talon ortak üretim üçlüsü.
Pontiac: Pontiac markasını araştırdığınızda farklı farklı modeller karşınıza çıkabilir. Özellikle belli fiyat aralığınız varsa daha önce duymadığınız herkesin ilgi odağı göstereceği kupon tabir edilen bir araca sahip olabilirsiniz. Benim gözümde bunlardan bir tanesi Grand Am Coupe modeli. Bu modeli 30.000TL’nin altına almak mümkün.

zengin-gösteren-ucuz-arabalar

Rover: 90’lı ve 2000’li çocukların genellikle bilmediği bir otomobil markasıdır. Gözümüzde her zaman kıymeti vardır. Çocukluğumuzda top oynadığımız sahanın yanına bir Rover park ettiğinde arabaya top gelmemesi için ne çaba harcadığımızı anlatmaya kalksak uzar gider. Bir gariptir Alfa Romeo, Saab veya Rover kullanıcıları bu üç markanında araçlarına hayrandırlar. Üniversite tezi olarak incelenmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Sözü fazla uzatmadan karşınızda Rover 75 !

ucuz-karizmatik-zengin-gösteren-otomobil

Subaru: Özellikle Impreza modelinin fiyatları çok değişken. 2 litre hacimde bir modeli 80-90 bin tl arasında fiyata sahipken aynı kasanın 1.6 litre hacimli modeli 20-30 bin tl arasında. Tabi 1.6 litrelik araçta body kit uygulaması vb. aksesuarlarda mevcutsa arabadan çok iyi anlamayan birisinin aracınızın fiyatı hakkında hatalı yorumlar yapması muhtemel.
Toyota: Toyota Celica sahipleri lütfen araçlarınıza bilinçsiz modifiye uygulamayın! Suni deri döşemeler, farklı farklı ucuz jantlar veya xenon farlar. Bırakın aracınız orjinal kalsın. Temiz bir Celica farkındalıktır.
Volkswagen: Fiyatını gördüğümde gerçekten şaşırdım. Her ne kadar arabayla uğraşsakta fiyatı gerçekten beni şaşırttı. Volkswagen New Beetle! Yakın zamanda kıymetleneceğini düşündüğüm bir model.
Volvo: Belki C70 ?
Arazi araçlarının karşılaştırmasını yapmadığımız Zengin Gösteren Ucuz Otomobiller listesini bir günlük araştırmamız neticesinde oluşturduk. Sayfa yükleme hızı nedeniyle tüm araçlara ait fotoğrafları yüklemedik. Zengin Gösteren Ucuz Otomobiller listesinde yer alan araçların fiyatları her ne kadar ucuz olsa da bu makineleri yürütmek için bir takım fedakarlıklar yapmak gerekiyor. Düzenli bakımlar orjinal parça kullanımı vs. Bizlerin unuttuğu veya gözden kaçırdığı bir araç modeli eklemek isterseniz makalemizin altına yorum yazabilirsiniz. Başka bir araştırma makalesinde görüşmek üzere.
Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 1. Ali Yılmaz

  güzel yazı elinize sağlık ancak burada da aynı klasmanda başka bir liste yapılmış. bakmakta fayda var.

 2. Yeni Atmaca

  Paylaşımınız için teşekkürler. Başarılarınızın devamını diliyoruz.

 3. mustafa ayas

  Güzel bir değerlendirme olmuş,emeğinize sağlık.

  • ModifiyeRuhu
   ModifiyeRuhu

   Değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz Mustafa Bey. Yakın bir zamanda 50.000TL-60.000TL civarında ki cabrio araçları incelemeyi düşünmekteyiz. Sitemize yorum yapıp görüşlerinizi belirttiğiniz için tekrar teşekkür ederiz.

Yorum Yaz